Volim бугарска музика во Македонија

февруари 29, 20200

бугарска музика во Македонија Гери Никол- Николаева е поп популарна пејачка кој доаѓа од Бугарија и е многу популарна во Македонија. Гери Никол стана популарна благодарение на учеството во X Фактор Бугарија.бугарска музика во Македонија Гери Никол е родена на 30 Јули 1998 година во Варна, Бугарија. Учеството во X Фактор го зема во 2014 година, како дел од групата Sweet 16 со Христина Христова и Мишел Штрамински. За време на шоуто добија менторство од популарниот пејач Криско. Тие ја напуштија конкуренцијата откако беа елиминирани во седмиот круг во живо. Во 2015 година, неколку месеци по нејзиното заминување од The X Factor ,

бугарска музика во Македонија Гери-Никол потпиша договор со бугарско-германската етикета Facing the Sun. Таа ја започна својата соло кариера наскоро, по објавувањето на нејзиниот деби сингл “Ела I Si Vzemi” со нејзиниот поранешен ментор Кристијан во Х фактор Бугарија .бугарска музика во Македонија Песната брзо се искачи на бугарските листи во текот на летото 2015 година и уживаше во успешни комерцијални изведби во текот на остатокот од годината. Кон крајот на 2015 година го откри својот втор сингл “Momiche Kato Men”, поддржано од музичко видео. Двете видеа на двете синглови беа следени од рекорден број гледачи на VBOX7 и YouTube видео платформите.

бугарска музика во Македонија во 2016 година, нејзиното влијание беше следено од песните “Јас сум Кралицата” на 3 април и “Готина и Луда” на 20 декември. Двата синглови беа исто така придружени со две англиски верзии насочени кон меѓународна публика, од втората беше преименувана специјално на “Еден од еден вид” за претстојната целна група.На 20 јули 2017 година, Гери-Никол го претстави својот петти севкупен сингл “Направо Г.бугарска музика во Македонија Убивам”,кој се наоѓа раперот 100 Кила од Варна. Во Македонија стана позната веднаш после огромните хитови кои на целиот Балкан беа најслушани. Исто така и во Македонија беше долг период на Трендинг број 1.Има огромен број на настапи кај нас во Македонија во познати дискотеки.

КОНТАКТ

VOLIM
Мобилен & вибер: +389 76 637 833
Е-поста: info@volim.com.mk
Инстаграм: volim_mk
Фацебоок: VolimMakedonija
АРОМАТИЗИРАНО ОВОШНО БИНО VOLİM 14.4 SHOT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *