Volim Вили Лесковачка скара

март 3, 20200

Вили Лесковачка скара кај Вили е еден од најпознатите локали за скара во република Македонија и пошироко. Вили постои петнаесет години и има повеќе локали низ државата од кои четири во Скопје, кај Тобако 2, Дрводекор, Карпош 3 и кај Зелен пазар, една локација во Охрид, во близина на Пештани на крајбрежјето  со поглед кон охридското езеро, еден локал во Битола и еден новоотворен локал во Гевгелија.Вили Лесковачка скара Внатрешното и надворешното уредување на рестораните е микс на модерно и рустично.

Вили Лесковачка скара она што го прави Вили познат и долготраен кај купувачите и гостите е всушност скарата. Брендот Вили на своите гости им нуди богато и вкусно мени, со ниски и достапни цени, скара (ќебапи, плескавица, шарска плескавица, лесковачка плескавица, плескавица со кајмак, шунка и кашкавал, плескавица со кајмак, лесковачки уштипци.Вили Лесковачка скара јагнешки ражничи, ражничиња со зеленчук, мешани ражничи, ражничи од стек, колбаси на скара, свински ребра на скара, свинска вешалица, пилешка вешалица, шницли на жар, лесковачки уштипци и др.), домашни јадења и национална кујна (гравче тавче, мусака, печен компир, ориз, пире, стек, турли тава, помфрит, пастрмка, крап, ќофте во сос, телешка чорба.Вили Лесковачка скара гулаш со телешко или пилешко месо),тостови ( тост со димен млечен кашкавал и шунка, тост со кулен, тост со врат, тост со јајце, тост со сланина, тост со пршут, тост со зденка, Вили тост, тост класик), разни видови сендвичи (со пилешки стек, со виршла, со шунка, со врат, со кулен, фиш бургер), салати (шопска, цезар, грчка, македонска и др.), пирошки и  десерти (чизкејк, вафли, палачинки, чоколадна торта и друго).Вили Лесковачка скара заедно со сендвичите и бургерите секогаш одат домашно приготвени сосови.

Вили Лесковачка скара покрај рестораните и локалите за скара и друга храна, брендот Вили исто така има и погон за преработка на свежо месо и производство на други артикли, со цел подобар квалитет.Вили Лесковачка скара одличната услуга и вкусната храна го прават Вили еден од најпосетуваните локали во нашата држава.

КОНТАКТ

VOLIM
Мобилен & вибер: +389 76 637 833
Е-поста: info@volim.com.mk
Инстаграм: volim_mk
Фацебоок: VolimMakedonija
АРОМАТИЗИРАНО ОВОШНО БИНО VOLİM 14.4 SHOT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *