Volim Елена Ристеска дете

февруари 29, 20200

Елена Ристеска дете е една од најдобрите македонски поп пејачи во Македонија а воедно и одличен текстописец, кој својата кариера ја започна уште во 1996 година кога почнала да пее во училишен хор. Уште како дете покажала интерес кон музиката.Елена Ристеска дете нејзиниот прв настап на 04 Март 2006 година, Елена Ристевска победи на македонскиот избор за песна на Евровизија, со песната “ Нинанајна”. На Евросонгот одржан во Атина, Грција , нејзината песна добила пласман прво во полуфиналето и потоа во финалето со освоени 56 бодови кои ја пласирале на 12 – то место во финалето , успех со кој се гордее цела Македонија.

Елена Ристеска дете после Евровизијата, Елена Ристевска не престанува , туку зима учество во Сунчане Скале во Србија каде што ја изведува песната “ Не могу “ која била изведена на српски јазик а дело на Дарко Димитров и Калиопи. На крајот заршила на 10 место, што е голем постигнат успех за целата екипа. Елена Ристевска настапуваше и во Ерменија како гостин на победникот на Евровизија во 2006 година, со песната “Нинанајна” , која стана летен хит таму а се разбира и кај нас во Македонија.Елена Ристеска дете  веднаш потоа таа издава нов сингл кој е исто така дело на најпознатиот продуцент и текстописец во Македонија – Дарко Димитров, со наслов “ Eсен во мене”.

Елена Ристеска дете Елена учествува на Српскиот Радијски Фестивал на 15 Декември, 2007 изведувајќи ја песната „Кревета Два“ или Српската верзија на нејзината песна „Има Ли Крај“. Елена завршува на второто место кое го дели со нејзината колешка и идол Каролина Гочева. Елена истотака добива и уште две награди, една за најдобра интерпретација, а другата од Радио ОСМ Пале. Кон крајот на 2007 година таа ја реализира и Српската верзија на албумот 192, насловена како „Милионер“.Елена Ристеска дете , Елена Ристевска има огромен придонес за Македонија, така што брои голем број на успеси и награди а воедно и е најпопуларна кај нас.

КОНТАКТ

VOLIM
Мобилен & вибер: +389 76 637 833
Е-поста: info@volim.com.mk
Инстаграм: volim_mk
Фацебоок: VolimMakedonija
АРОМАТИЗИРАНО ОВОШНО БИНО VOLİM 14.4 SHOT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *