Volim Најдобар хотел во Македонија Александар Палас

февруари 29, 20200

Најдобар хотел во Македонија Александар Палас, водечки хотел во Македонија, се наоѓа на десниот брег на реката Вардар веднаш до градскиот парк, оддалечен само 3 км од центарот на градот и веднаш до најважните административни, културни и историски згради. Најдобар хотел во Македонија Александар Палас располага со 135 климатизирани простории, вклучувајќи 22 апартмани Јуниор, апартман и една претседателска сопственост. просториите се комплетно опремени со директна телефонска линија, 32 ”и 42” LED паметен телевизор, сателитска и кабловска телевизија, безжична брза и DSL Интернет врска, мини бар, итн. со капацитет од 1800 седишта и 4 помали простории со целосна опрема за деловни состаноци. Ресторан А ла Карте и Аперитив Бар нудат ексклузивен избор на убава локална и интернационална кујна и широк асортиман на препорачливо локално вино „Сковин“.

Најдобар хотел во Македонија Александар Палас располага со најсовремена фитнес опрема, како и како затворен загреан базен, сауна, парна бања, топла када. За loversубителите на спортот, хотелот има 6 тениски игралишта и 2 кошаркарски игралишта. Најдобар хотел во Македонија Александар Палас има затворена гаража со капацитет од 40 возила и голем паркинг простор пред хотелот. Одлична локација и одличен персонал.

Најдобар хотел во Македонија Александар Палас Многу професионален и учтив персонал. Добро опремен Спа центар кој не е преполн и совршен е за одмор. Имотот е во добра состојба, но треба одредено реновирање. Одлична локација, близу сè, но сепак многу тивка и пријатна атмсфера. Дефинитивно ќе се вратам за мојот следен престој “. Ова е само една од најдобрите коментари на гостите кои престојувале или сеуште престојуваат во Хотел Александар Палас Најдобар хотел во Македонија Александар Палас состаноци и бизнис проекти се одржани токму во салите на овој хотел. Голем број на прослави исто така, на познати фирми од Скопје, се одржуваат во Александар Палас. А гостите кои што биле веќе еднас на прослава таму се секогаш со најпозитивни коментари за одличната и брза услуга од страна на вработените и прекрасната храна која се готви таму.

КОНТАКТ

VOLIM
Мобилен & вибер: +389 76 637 833
Е-поста: info@volim.com.mk
Инстаграм: volim_mk
Фацебоок: VolimMakedonija
АРОМАТИЗИРАНО ОВОШНО БИНО VOLİM 14.4 SHOT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *