Volim Радио онлине Македонија

март 25, 20200

Радио онлине Македонија Теодора Џехверович е 22 годишна талентирана пејачка која уште на самиот почеток ја изгради својата кариера и ја донесе на успешно ниво. Теодора ја знаеме од познатата емисија Звезде Гранда кога учествуваше во 2014 година.Радио онлајн Македонија После тоа Саша Попович оформи група која се викаше Џаволице во која учествуваше Тамара Џехверович, Тамара Милутинович , и Горана Бабич.Радио онлајн Македонија Групата постоеше седум месеци, а после тоа сите пејачки започнаа соло кариера. Во 2017 година Теодора сними дует со групата Ин Виво – Гледај мене, која достигна огромен успех во нејзината кариера.

Радио онлине Македонија во Септември 2017 година зема учество во ријалити шоуто – Задруга, во која најголем број гласови публиката гласаше токму за неа но за жал не и донесе победа, и беше пласирана на третото место.Радио онлајн Македонија во Декември 2017, Теодора ја снимаше песната Кристијан Греј која стана одличен хит , се пееше насекаде и направи бум на трендингот на Youtube со околу 30 милиони прегледи.Радио онлајн Македонија веднаш после тоа издава една емотивна балада која е навистина со одличен текст во која сите може да се пронајдат а се вика- Црни витез.Радио онлајн Македонија Вториот бум е дуетот и големата соработка со Цоби- еден од најпопуларните и најслушаните рапери на Балканот, а песната е под името – Рари, за која имаат направено одличен спот кој исто така брои милионски прегледи.

Радио онлине Македонија  во Март 2019 година Теодора го издаде својот албум – Борбена, за IDJ- Tunes, на која се наоѓаат седум песни. Линија, Стори , Том Форд, Гаде, Такси, Алтернатива, Борбена и двете бонус  песни – Рари и Кристијан Греј. После албумот има уште една песна Чаролија.Радио онлајн Македонија целиот албум достигна огромен успех на младата и талентирана пејачка која може веќе да се пофали со одлична кариера и така да продолжи. Секоја нејзина песна си има своја приказна и секоја приказна е уникатна од кои некоји песни се нејзини авторски песни.

КОНТАКТ

VOLIM
Мобилен & вибер: +389 76 637 833
Е-поста: info@volim.com.mk
Инстаграм: volim_mk
Фацебоок: VolimMakedonija
АРОМАТИЗИРАНО ОВОШНО БИНО VOLİM 14.4 SHOT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *