Volim српски песни слушај онлајн

февруари 29, 20200

Српски песни слушај онлајн или позната во јавноста по нејзиното сценско име Сара Јо е српска извонредна пејачка , која е родена во Рим, Италија во 1993 година. За прв пат нејзиното име се слушнало кога имало избор за Прва Глава на Србија во 2012 година.Српски песни слушај онлајн Сара Јованович е уникатна пејачка за разлика од сите други на Балканот, поради нејзината убавина и нејзиниот извонреден глас и стил. Сара Јованович има земено учество на Евровизија заедно со Невена Божовиќ и Мирна Радулович во изведба на песната – Љубав је свуда. Српски песни слушај онлајн За жал, не успеваат да влезат во финалето. Во почетокот на 2011 година, Јовановиќ победи на натпревар за пеење организиран од српското списание Story со кориците што ги објавуваше на YouTube.

Српски песни слушај онлајн како награда, таа го сними својот деби-сингл ‘Заувек’ (Засекогаш), кој го изведе на популарното шоу на доцните вечери „Вече са Иваном Ивановиќ“, емитувано на ТВ Прва. Српски песни слушај онлајн следната година Јовановиќ беше претставен на четири песни издадени од раперот МКН за неговиот титула деби албум. Јовановиќ стана позната на пошироката публика како натпреварувач и второпласирање на втората сезона на српското натпреварување за пеење Први глас Србије.Српски песни слушај онлајн таа успешно мина низ аудицијата и борбената рунда за да напредува во настапите во живо. Признаена за нејзината изложба, српското издание на Космополит ја наведе како „нова енергија на музичката сцена“.

Српски песни слушај онлајн јовановиќ ги изведе во живо следниве песни: Ејми Вајнхаус – ‘Валери’,Лејди Гага – ‘Покерско лице’, Цеца – ‘Београд’, Леона  Луис – ‘Стартувај’ , Ријана – ‘СМ’. Во февруари 2013 година, беше објавено дека Јовановиќ, заедно со уште двајца финалисти во шоуто Невена Бошовиќ и Мирна Радуловиќ, ќе учествуваат во потрагата по влегувањето на Србија за Евровизија 2013 во Малме, Шведска како Моје 3. Тие победија  со песната „Љубав је суда“.Српски песни слушај онлајн овие две години нејзините хитови кои ја однесоа на голем врв на успохот се – Без сна, Лава, Мили,Мили и др.

КОНТАКТ

VOLIM
Мобилен & вибер: +389 76 637 833
Е-поста: info@volim.com.mk
Инстаграм: volim_mk
Фацебоок: VolimMakedonija
АРОМАТИЗИРАНО ОВОШНО БИНО VOLİM 14.4 SHOT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *