Volim Уким Еду МК

март 19, 20200

Уким еду мк Voyage, Breskvica се моментално најпопуларниот  пар, кој полека но сигурно го освојува целиот Балкан , па и пошироко. Младата пејачка Ангела Игнатович – Бресквица и 18-годишниот Михајло Верулович – Voyage се моментално Trending 1 на Балканот.Уким еду мк ако досега Relja Popovic и Nikolija беа најпопуларен пар на музичката сцена, сега на нивно место настапуваат Voyage I Breskvica , кои со нивниот хит “Врати ме” , кој брои милионски прегледи на Youtube , го постигнаа најголемиот успех во нивната кариера. Уким еду мк иако сеуште се многу  млади, имаат огромен број на обожаватели, фанови кој со нетрпение ги очекуваат нивните настапи.

Уким еду мк  веднаш после оваа песна Voyage и Breskvica направија уште еден “бум”, со нова песна – Буди ту. Уште во првите часови откако беше издадена песната веднаш се најдоа на првото место на Трендинг на Јутјуб и скоро милион прегледи. Успехот на нивната кариера е многу очигледен, бидејќи тие со полна пареа и љубов кон музиката не запираат, туку спремаат уште голем број на песни кои планираат да ги објават скоро.Уким еду мк последна песна која е објавена овој период од Voyage и Breskvica, во соработка со популарниот изведувач Вук Моб – Кораци у ночи, и сеуште го чува 1 место на Трендингот.

Уким еду мк веднаш првиот ден откако е објавена песната,достигна милион прегледи и огромен број на позитивни коментари. Токму и музиката е главната причина за која тие двајца се запознаваат и стартуваат љубовна врска, имаат исти интереси и исти мислења буквално за се. Уким еду мк бресквица скоро објави сингл под името- Утопиа, која е одличен хит особено кај младата популација, и се разбира Voyage , иако не пее тој е главната улога во спотот. Уким еду мк всушност , младата популација денес, најмногу сака кога има квалитетна музика и квалитетен спот.Уким еду мк тоа и е причината што веднаш после првата песна огромен број на фанови ги поддржуваат и обожаваат Voyage и Breskvica.

КОНТАКТ

VOLIM
Мобилен & вибер: +389 76 637 833
Е-поста: info@volim.com.mk
Инстаграм: volim_mk
Фацебоок: VolimMakedonija
АРОМАТИЗИРАНО ОВОШНО БИНО VOLİM 14.4 SHOT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *