Volim Јала Брат во Македонија

февруари 29, 20200

Јала Брат во Македонија е еден од најслушаните артисти во Македонија кој потекнува од Босна. Јала Брат е одличен рапер, продуцент, и текстописец. Заедно со него постои уште еден рапер кој со Јала Брат се одлично и најпознато дуо кое ја крена на нозе српската естрада, а тоа е Буба Корели. Ова дуо настапува секаде заедно.Јала Брат во Македонија му е сценско име додека целосното име му е Јасмин Фазлич. Оваа година Јала Брат заедно со Буба Корели отворија музичка програма  која го носи името на нивната продуцентска куќа – Империја.

Јала Брат во Македонија на почетокот на неговата кариера почнал сам, и издал неколку , негови песни исто така сам, а подоцна му се приклучил и Буба Корели кој како раперска двојка достигнаа голем успех во нивната кариера. Имаат одлични соработки со повеќе познати артисти од српската естрада како што се: Maja Берович, Милан Станкович , Цоби, Сенида , Северина а воедно имаат соработка и со најпознатиот австриски рапер – Раф Камора.Јала Брат во Македонија Поради големата популарност во регионот тие направија огромен концерт на белградскиот стадион – Ташмајдан во Јуни 2018 година. Имало присуство на повеќе од 15.000 посетители.

Јала Брат во Македонија исто така наредната година во 2019 година Јала Брат и Буба Корели заедно со Аца Лукас направија концерт за дочек на Нова година кој бил спектакуларен со огромен број на нивни фанови , посетители кој биле презадоволни од атмосферата за Нова Година која ја направиле Јала Брат, Буба Корели и Аца Лукас.Јала Брат во Македонија Во текот на летото 2019, Јала Брат спреми спектакуларен албум кој се вика 99 , кој излезе во Септември 2019 година.Јала Брат во Македонија Во новиот албум има голем број на песни, кој еден дел ги пее сам , а другите песни му се во соработка со Буба Корели, Раф Камора, Цоби, Сенида.Јала Брат во Македонија во Македонија за прв пат настапија во Скопје во Борис Трајковски Арената која беше преполна од нивните обожаватели.

КОНТАКТ

VOLIM
Мобилен & вибер: +389 76 637 833
Е-поста: info@volim.com.mk
Инстаграм: volim_mk
Фацебоок: VolimMakedonija
АРОМАТИЗИРАНО ОВОШНО БИНО VOLİM 14.4 SHOT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *