Volim Јелена Карлеуша – поп дива на Балканот

февруари 29, 20200

Јелена Карлеуша  поп дива на Балканот, па може да се каже и пошироко. Таа е единствена и уникатна кога станува збор за шоу бизнисот на целиот Балкан и она што го нуди и презентира од себе кај фановите буди огромна заинтересираност и доказ за нејзиниот назив – Дива .Јелена Карлеуша  поп дива на Балканот својата кариера ја запечатува со првата објавена песна “Огледалце “ во 1995 година. Веднаш потоа ја објавува “Жените се момци ” во 1996 година. Во 1998 година со новата песна “Јелена” буди бран на позитивни коментари а воедно таа станува огромен хит кој се слуша и денес.

Јелена Карлеуша  поп дива на Балканот ЈК Revolution се случува во 2008 година која и донесува на Јелена Карлеуша голем успех во својата кариера. Јелена е позната по својата уникатност, борбеност, цврстина- таа е јака жена, сопруга и мајка. Дел од жирито во Sвезде Гранда, каде што претставува најстрог член од жирито.Јелена Карлеуша  поп дива на Балканот во нејзините настапи тоа што ја прави уникатна и мега sвезда е тоа што таа внесува огромна позитива , гламур, луксуз и дава се од себе за да ги остави фановите со отворени усти. На секој свој настап носи танчерки со кој спрема спектакуларен настап. Нови песни кои се огромни хитови се : Лајк – во соработка со Газда Паја, Марихуана – во соработка со Милиграм , Банкина- во соработка со Аца Лукас, Остављам те – во соработка со Азис и многу други.

Јелена Карлеуша  поп дива на Балканот оваа година баш и не е најдобра за дивата Јелена Карлеуша поради смртта на нејзината мајка Дивна Карлеуша и медиумскиот линч за лажните слики со фудбалерот Огнен Врањеш Јелена Карлеуша  поп дива на Балканот воедно спрема нов спектакл- концет за кој сеуште нема одредено дати на кој ке промовира нова ударна доза на спектакуларни хитови на кој со сигурност ке присуствува милионска публика. Јелена Карлеуша  поп дива на Балканот има огромен број на обожаватели кои исто така и се многу голема поддршка.

КОНТАКТ

VOLIM
Мобилен & вибер: +389 76 637 833
Е-поста: info@volim.com.mk
Инстаграм: volim_mk
Фацебоок: VolimMakedonija
АРОМАТИЗИРАНО ОВОШНО БИНО VOLİM 14.4 SHOT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *