Volim Album Shisha во македонија

април 3, 20200

Album Shisha во македонија – ориентален салон, кој се наоѓа во срцето на Скопје, во населбата Чаир. Аlbum Shisha е отворен во 2017 година.Ентериерот на овој ориентален салон претставува микс на ориентализам и современост, концепт на истокот се среќава со западот, или традиција наспроти модерно. Album Shisha во македонија e едно од најпознатите кафулиња во Скопје, а и Македонија, место толку популарно каде што секогаш се чекаат редици за маса. Album Shisha во македонија покрај што е познато кај граѓаните на нашата земја, исто така е и познато кај туристите кои доаѓаат од сите страни на светот, што го прави овој локал многу популарен.

Album Shisha во македонија од своето отварање па до денес, Album Shisha може да се пофали со констатно врвна услуга кон своите гости. Album Shisha најгужва кафич во македонија овој ориентален салон е еден од оние во кои може да се најде наргиле со разни ароми, како на пример јаболко, капучино, цреша, нане, лимон јагода, чоколадо, банана, грозје, малина, ванила, портокал, ментол карамела и многу други, што за гостите претставуа целосно ново доживување, ново искуство, нов свет и чувство на посебна атмосфера.

Покрај наргиле во Album Shisha во македонија се служат и разни видови кафиња ( нескафе, макијато, и други) топли пијалоци ( разни видови чаеви, топло чоколадо, и др), сокови ( кока кола, фанта, швепс, спрајт, миринда, пепси и др.) алкохолни пијалоци и коктели ( текила санрајс, мохито, кенди, дакири, пина колада, маргарита, блу лагун, блади мери, космополитен, куба либре маи таи, грасхопер, вајт рашн, белини, шампањ коктел, лонг ајлан,том колинс, пеин килер, рамос џин физ,водка мартини, хенки пенки, џангл брд, палома, френч 75, амарето, американо, аперол, еспресо мартини, драј мартини, менхетен и многу други) и разни видови десерти ( чиз кејк, топло ладно, палачинка, чоколадна торта и друго.

Album Shisha во македонија врвната услуга, големиот избoр на пијалоци, десерти и наргилиња, локација го прават Album Shisha најгужва кафич во македонија еден од најпосетуваните ориентални салони во Скопје.

КОНТАКТ

VOLIM
Мобилен & вибер: +389 76 637 833
Е-поста: info@volim.com.mk
Инстаграм: volim_mk
Фацебоок: VolimMakedonija
АРОМАТИЗИРАНО ОВОШНО БИНО VOLİM 14.4 SHOT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *