Volim BMW Скопје сервис

април 3, 20200

BMW Скопје сервис бayerische Motoren Werke AG, попозната како Баварска моторна работа,BMW или BMW AG, е германска компанија за производство на автомобили, мотоцикли и мотори основана во 1916 година.BMW Скопје сервис е со седиште во Минхен, Баварија.BMW Скопје сервис исто така поседува и произведува мини автомобили, и е матична компанија на Ролс-Ројс моторни автомобили.BMW BMW Скопје сервис произведува мотоцикли под BMW Motorrad. Во 2012 година,BMW Групацијата произведе 1.845.196 автомобили и 117.109 мотоцикли низ сите свои брендови.BMW Скопје сервис е дел од луксузните производители на автомобили „Германски Биг 3“, заедно со „Ауди“ и „Мерцедес-Бенз“, кои се трите најпродавани луксузни производители на автомобили во светот.

BMW Скопје сервис е основана како деловен субјект по реструктуирање на фабриката за производство на авиони Рап Моторенверке во 1917 година.BMW Скопје сервис по завршувањето на првата светска војна во 1918 година, БМВ беше принудена да престане со производство на мотори на авиони според условите на Версајскиот договор за вооружување.BMW Скопје сервис компанијата, следствено, се префрли на производство на мотоцикли во 1923 година, откако почна да се укинуваат ограничувањата на договорот, проследено со автомобили во 1928-1929 година.BMW Скопје сервис првиот автомобил кој БМВ успешно го произведуваше и автомобилот што лансираше БМВ на патот кон автомобилското производство беше „Дикси“, се базираше на „Остин 7“ и беше лиценциран од компанијата „Остин мотор“ во Бирмингем, Англија.

BMW Скопје сервис првиот значаен мотор на авионите на БМВ (и комерцијален производ од кој било вид) беше BMW IIIa, во ред-шест течен ладен мотор од 1918 година, многу претпочитан за неговите високи перформанси.BMW Скопје сервис со германското преоружување,компанијата повторно започна со производство на мотори со авиони за Луфтвафе.BMW Скопје сервис меѓу неговите успешни дизајни на мотори во Втората светска војна беа БМВ 132 и БМВ 801 со ладно воздушно радијални мотори и пионерскиот БМВ 003 аксијален проток турбо, кој го напојува малиот, „авион на вонредни состојби“ во ерата на 1944-1945 година. Heinkel 162 Spatz.Во јуни 2012 BMW Скопје сервис беше наведена како #1 најреномираната компанија во светот од Forbes.

КОНТАКТ

VOLIM
Мобилен & вибер: +389 76 637 833
Е-поста: info@volim.com.mk
Инстаграм: volim_mk
Фацебоок: VolimMakedonija
АРОМАТИЗИРАНО ОВОШНО БИНО VOLİM 14.4 SHOT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *