Volim Burger King Capitol Mall Скопје

февруари 29, 20200

Burger King Capitol Mall Скопје е нов урбан мол кој се наоѓа во Скопје. Место каде може да најдете се што ке ви притреба, локација каде можете да поминете цела фамилија заедно и каде може да го испиете одличното утринско кафе. Шопинг центарот Capitol Mall е составен од 47 локали, со модерни бутици од познати интернационални, регионални и локални брендови, ресторан и фаст фуд дел,  детски центар и места за забава за посетителите од сите возрасти. Инвестицијата за Capitol Mall & Residence изнесува 30 милиони евра.

Burger King Capitol Mall Скопје тоа е македонска инвестиција, на инвеститорот Сити Плаза ДОО Скопје, поддржана од домашните банки. На изградбата на објектот беа вработени над 250 работници, од преку 50 компании (изведувачи и подизведувачи), повеќето од земјава и неколку од странство.Burger King Capitol Mall Скопје со отворањето на Capitol Mall & Residence, воедно, се отвораат и преку 500 нови работни места од повеќе индустрии. Лоциран во срцето на Скопје, во населбата Аеродром, Капитол Мол и Резиденс се простира на вкупна изградена површина од 33.500 м2. Од нив, 12.500 м2 се наменети за шопинг центарот сместен на првите четири нивоа, а 6.000 м2 се одвоени за резиденцијалниот – станбениот дел на горните четири катови. Паркинг просторот е на три нивоа под земја, со вкупна површина од 15.000 м2.

Burger King Capitol Mall Скопје на третиот кат во Капитол Мол се наоѓа една од најкомплетните игротеки, игротеката Кидс Парк, кафе бар со беспрекорна услуга, како и кугланата и билјард Bowling, екипирана од врвниот производител, американскиот Brunswick. Burger King Capitol Mall Скопје единствен од овој вид, овој забавен центар нуди широка понуда за организација на најразлични забави, тимбилдинг, роденденски забави за различна возраст и вкусови како и пријатен и уникатен амбиент за секојдневно дружење и рекреација со најмилите.Burger King Capitol Mall Скопје убаво уредениот ентериер е и одлична локација за деловни состаноци и добра работна атмосфера. На отворањето присуствуваат претставници на државната власт, на медиумите, како и сите заинтересирани граѓани.

КОНТАКТ

VOLIM
Мобилен & вибер: +389 76 637 833
Е-поста: info@volim.com.mk
Инстаграм: volim_mk
Фацебоок: VolimMakedonija
АРОМАТИЗИРАНО ОВОШНО БИНО VOLİM 14.4 SHOT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *