Volim Giovani Скопје

април 3, 20200

Giovani  Скопје lounge ресторан кој се наоѓа во Скопје, Македонија, во населбата Карпош во трговскиот центар Лептокарија. Giovani e отворен во 1995 година и постои веќе 23 години.Giovani располага со богато мени со цел да ги задоволи своите гости. Giovani  Скопје во менито на овој ресторан може да се најдат доручеци (англиски доручек, омлети по избор, омлет Џовани, јајца на око, тост, варени јајца, пржени лепчиња, пржени лепчиња со сирење), лебчиња и фурнарини ( пица лебче, лебчиња со моцарела, лебчиња со кајмак и магдонос, фурнарини со лук, фурнарини со сусам, фурнарини со кашкавал и др),

Giovani  Скопје од салати (егејска салата, капрезе салата, сезонска салата, рукола салата, рукола со моцарела салата, туна салата таратор, цезар салата, шопска салата, шеф салата, Giovani салата, пршуто салата, македонска салата, бифтек салата, нест салата, медитеранска салата), сендвичи (клуб сендвич, клуб сендвич со пилешки стек, бургер,бургер ројал, пилешки бургер, италијански сендвич, панцерота калцоне, вегетаријански пица сендвич, класик пица сендвич, пршут сендвич, туна сендвич, Giovani пица сендвич, чикен ројал), тестенини (фунги ди маре тестенини, болоњезе тестенини, карбонара тестенини, кватро формаџи њоки, мама роса тестенини, песто џеновезе тестенини,тоно тестенини, Giovani тестенини, примацера тестенини, гамбори тестенини, фунги тестенини, лазања болоњезе, гратинирани макарони),

Giovani  Скопје од пици (маргарита пица, алио олио пица, фунги пица, везувио пица, маргарита со пршута пица, капричиоза, пица вегетеријана, рио маре пица, мексиканкса пица, Giovani  Скопје Giovani пица, пармиџана пица, кватро формаџи пица, фрути ди маре пица), топли предјадења ( пилешки крилца/ прсти, поховани зденки/ крокети/ маслинки/ кашкавал/ пирошка, печурки на скара, сирење на скара мексикански компир), ладни предјадења (пармезан, овчо сирење/ кашкавал, пршут), даски (похована даска, млечна даска, сувомесна даска, Giovani даска, тапас даска, мешана даска), главни јадења специјалитети од пилешко (Giovani мезе, пилешки стек, пилешко во кари сос/ бадем сос, пилешко со печурки), главни јадења специјалитети од свинско (ребра, свинско каре, свинско GIovani)и десерти (чизкејк, палачинки, вафли).

Giovani  Скопје покрај долгото постоење, Giovani Lounge Restaurant може да се пофали со одличната услуга и вкусното мени.

Title: Giovani  Скопје. наместо 3 пива или коктели = Volim 14.4% SHOT. Се уште ли не сте пробале?

КОНТАКТ

VOLIM
Мобилен & вибер: +389 76 637 833
Е-поста: info@volim.com.mk
Инстаграм: volim_mk
Фацебоок: VolimMakedonija
АРОМАТИЗИРАНО ОВОШНО БИНО VOLİM 14.4 SHOT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *