Volim Huawei телефони Македонија

април 3, 20200

Huawei телефони Македонија е кинеска мултинационална компанија за технологија. Обезбедува телекомуникациска опрема и продава електронска потрошувачка, паметни телефони и има седиште во Шенжен, Гуангдонг. Компанијата е основана во 1987 година од Рен Хeнгенгфеи. Првично фокусиран на производство на телефонски прекинувачи, Huawei го прошири својот бизнис за да вклучи градење телекомуникациски мрежи, обезбедување оперативни и консултантски услуги и опрема за претпријатија во и надвор од Кина и производство на комуникациски уреди за потрошувачки пазар. Huawei телефони Македонија во јули 2003 година, Huawei го основа своето одделение за слушалки и до 2004 година, Huawei го испорача нивниот прв телефон, C300.

Huawei телефони Македонија U626 беше првиот 3G телефон на Huawei во јуни 2005 година, а во 2006 година, Huawei ја лансираше првата слушалка 3G-телефон со Vodafone, V710. Во јануари 2015 година, Huawei ја прекина брендот ‘Ascend’ за своите предводници телефони и ја започна новата П серија со Huawei P8. Huawei исто така се здружи со Google за изградба на Nexus 6P во 2015 година. Huawei телефони Македонија Тековните модели во линиите P и Mate, Mate 30, Mate 30 Pro, Mate 30 5G, Mate 30 Pro 5G P30, P30 Pro, Mate 20 , Mate 20 Pro и Mate 20 X беа објавени во 2018 и 2019 година кои се покажаа за одлични телефони со одлична напредна технологија.

Huawei телефони Македонија Emotion UI (EMUI) е ROM / OS развиен од Huawei Technologies Co. Ltd. и базиран на проект со отворен извор на Андроид (AOSP) на Google. ЕМУИ е претходно инсталиран на повеќето уреди на смартфони Huawei и неговите подружници серијата „Достиг“. Најновата верзија на ЕМУИ е ЕМУИ 10. Huawei телефони Македонија се соочи со критики за различни аспекти на своето работење, при што најистакнатите контроверзии вклучуваат американски обвинувања за нејзините производи што содржат бекап за шпионажа на кинеската влада – во согласност со домашните закони со кои се бара од кинеските граѓани и компаниите да соработуваат со државните разузнавачки информации, кога тоа е забрането.

КОНТАКТ

VOLIM
Мобилен & вибер: +389 76 637 833
Е-поста: info@volim.com.mk
Инстаграм: volim_mk
Фацебоок: VolimMakedonija
АРОМАТИЗИРАНО ОВОШНО БИНО VOLİM 14.4 SHOT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *