Volim Maртини кафе Скопје

февруари 29, 20200

Maртини кафе Скопје е кафе бар кој ја започнал својата работа во далечната 1992 година. Кафе бар Мартини се наоѓа во трговскиот центар Лептокарија во населбата Карпош 3 во Скопје. Maртини кафе Скопје локалот претставува совршено место каде може да се најде квалитетна храна и пијалок во интимен амбиент. Мартини располага со отворен и затворен простор, надворешниот дел се состои од тераса со природен амбиент. Кафе барот има капацитет од 270 места, што претставува идеално место за организирање прослави, семејни собири, состаноци и друго. Maртини кафе Скопје ентериерот на Мартини изобилува со мозаици инспирирани од старата македонската традиција, витражи, слики и репродукции на познати светски уметници.

Maртини кафе Скопје овој кафе бар своите гости ги нуди со разни видови на пијалоци, како кафиња, сокови, жестоки пијалоци, коктели и вина. Maртини кафе Скопје покрај пијалоците исто така е познат по своите уникатни и единствени рецепти со вафли, како на пример благи вафли ( крем, детска вафла, бисквит вафла, м&м вафла, киндер, рафаело, бисквитвафла, сникерс, нутела, бабел вафла, чоко куп, нутела, сникер, овошна вагла, чизќејк вагла, тирамису вафла и други), солени вафли (македонска вафла, омлет вафла, вегетеријанска, болоњезе вафла, пеперони, пармезан вафла, италијанска вафла, пица, мартини вафла, кватро формаџи вафла, клуб сендвич вафла, ројал сендвич вафла,

Maртини кафе Скопје покрај другите и има стелато вафла, клуб сендвич вафла, ројал сендвич вафла, лосос клуб сендвич вафла, форнарини вафла, бургер вафла, чикен бургер вафла, плескавица вафла, пастрмајлија вафла свинска/ пилешка), Maртини кафе Скопје има многу различни вафла салати (шоспка салата, посна салата, фреш салата, цезар салата, капрезе, аминта, печурка салата, италијанска салата, мартини салата, салата со ракчиња, туна салата, салата со лосос.), исто се служат и шпагети, таљатели, тортелини, макарони (фрути ди маре,карбонара, кватро формаџи, алио олио, пилешко), потоа се служат и разни видови десерти како палачинки (со мед и ореви, со џем, со нутела крем, со сникерс крем, рафаело крем, киндер крем), сладоледи и ордевери (топол и ладен)

Maртини кафе Скопје има голем број на гости поради својата долготрајност, уникатност и квалитетна услуга.

КОНТАКТ

VOLIM
Мобилен & вибер: +389 76 637 833
Е-поста: info@volim.com.mk
Инстаграм: volim_mk
Фацебоок: VolimMakedonija
АРОМАТИЗИРАНО ОВОШНО БИНО VOLİM 14.4 SHOT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *