Volim Revija Bar And Food Mакедонија

март 25, 20200

Revija Bar And Food Mакедонија гласи за еден од најдобрите ресторани. Revija food and bar  е локал кој се наоѓа во Скопје, во  ТЦ Лептокарија.Овој ресторан претставува омилено место за многумина.Revija Bar And Food Mакедонија има посебен и специфичен стил на уредување. Внатрешниот простор е уреден во индустриски стил, кој внесува посебна енергија, создавајќи опуштена атмосфера, а шаренилото и сенките од чадорите, кои се наоѓаат надвор на терасата, оставаат посебен впечаток кај гостите, особено во пролетните и летните денови.Revija Bar And Food Mакедонија чадорите претсавуваат заштитен знак за овој локал.

Revija Bar And Food Mакедонија располага со големо и вкусно мени, со достапни цени за да ги задоволи своите гости. На менито на ревија може да се најдат разни видови бургери (халапењо бургер, чиќен бургер,ревија бургер, рок стар бургер, класик бургер)појадоци (тускан појадок, пржени лепчиња, мекици, омлет) сендвичи (Клуб сендвич, кари сендвич, BBQ сендвич), салати ( цезар, туна, капрезе, шопска, македонска, грчка салата.Revija Bar And Food Mакедонија салата со морски плодови, рукола салата, BEEF салата, мешана салата и др.), лепчиња/ фурнарини (лепчиња со кајмак и пршута, лепчиња со кајмак и магдонос, фурнарини со сусам, фурнарини со кашкавал и сланина, вртени со лук), бурито (туна бурито, цезар бурито, хани бурито,мексиканско бурито), разни видови на паста (парма, четири вида сирење, фунги, карбонара паста, песто паста, базилико, вргањ паста, арабиата, италиано паста и паста со морски плодови), врап (туна врап, мексикански врап, хани врап и цезар врап),  пици (маргарита, везувио, фунги пица, капри пица, кватро формаџи пица, вегетаријанска пица, кулен пица, пршута пица, туна пица, ревија пица, пастрмајлија пица, вегетаријанска пастрмајлија, домашна пастрмајлија).Revija Bar And Food Mакедонија рижото (пилешко, примавера вргањ и рижото со морски плодови), стартери ( пилешки прсти со помфрит, крилца со 4 вида сос, помфрит, брускети италијано, чипс тиквици), мезе, главни јадења (бифтек на жар, телешки медаљони, пилешки стек, пилешко во сос од кикирики/кари/бел сос, ребра и др.) и десерти.

Revija Bar And Food Mакедонија покрај богатото мени Revija food and bar, секогашможедасепофалисонајдобратауслуга, попусти и забави за викендите.

КОНТАКТ

VOLIM
Мобилен & вибер: +389 76 637 833
Е-поста: info@volim.com.mk
Инстаграм: volim_mk
Фацебоок: VolimMakedonija
АРОМАТИЗИРАНО ОВОШНО БИНО VOLİM 14.4 SHOT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *